Гей, де річки Тайни хвиля

у гомоні століть,

моє село Хлопівка

на березі стоїть.

Там ,де річка Тайна ховалася поміж своїх крутих берегів, на широких пагорбах і просторих долинах  розкинулося мальовниче село Хлопівка.

Історія його заснування тісно пов’язана з містом Хоростків, яке наприкінці ХУ ст. було значним торговим і ремісничим центром. На околицях містечка, за давніми переказами старожилів, селилися бідняки, яких називали холопами. Це поселення бідних «холопів», започаткувало будівництво нового села. Звідси і походить назва Хлопівка, головна вулиця якої веде аж до Хоросткова.

В центрі села стоїть школа, збудована 102 роки тому на пожертви жителів. Її фундамент було закладено ще в 1907 році, а в 1912 році поріг школи переступили перші учні.

У післявоєнні роки школа була семирічною, потім – восьмирічною. А в вересні 1972 року восьмирічну школу реорганізували в початкову.

Протягом довготривалого періоду діяльності школи на посаді директора працювали такі вчителі: Бараник, Чумак, Перегуда, Заріцький П.Є., Білик Є.П.,Лазеченко П.В., Сапигін А.І., Тарануха М.Т., Сорока Я.М., Цинкайло О.В., Терешко О.О.

Сьогодні загальноосвітня школа І ступеня села Хлопівка налічує 40 учнів. В школі працює п’ять вчителі з яких 4 має вищу освіту. Обов’язки завідуючої школою з 2000 року виконує Довбуш О.Ф., вчитель вищої категорії.